середа, 27 вересня 2017 р.

Як впливає інтернет на розвиток дитини

Як впливає інтернет на розвиток дитини
Інтернет останнім часом, ставати все популярнішим і діти, вміють користуватися ним, деколи краще дорослих. Але як впливає інтернет на розвиток дитини, які його плюси і мінуси знають не всі. Помилка батьків у тому, що часто вони або намагаються заборонити, користуватися інтернетом дитині, або просто, не звертають уваги на те, що дитина цілими днями сидить в інтернеті. Дану проблему, потрібно вирішувати, тільки психологічним методом.

Звертатися за допомогою до родичів і друзів, які не мають у цьому, ніякого досвіду, не має сенсу. Психологи вивчили дану проблему багатьох батьку і сьогодні, в даній статті, нададуть вам тільки перевірені на практиці багатьох батьків методи та поради, щоб вирішити дану проблему. Ви з упевненістю можете застосовувати всі поради на практиці, так як вони допомогли багатьом батькам, які не могли вирішити дану проблему багато років.



Чим займається дитина в інтернеті
Щоб зрозуміти чи впливає інтернет на розвиток дитини, вам для початку потрібно зрозуміти те, чим займаються в ньому діти. Адже інтернет може нести в собі як користь, так і шкоду, для цього потрібно усвідомлювати, що ваша дитина там робить. Звичайно, постійно стежити за дитиною це не варіант, але буває приходиться, щоб зрозуміти, чим насправді дитина зайнята в інтернеті. Діти найчастіше: грають в ігри, спілкуються з друзями, дивляться смішні відео. Ігри є як корисні, так і шкідливі, спілкування з друзями може приносити користь, так і шкоду, відео підніме настрій, але буває також шкідливо. Детальніше про шкоду і користь інтернету, буде описано нижче. Вам же зараз, краще обзавестися зошитом і ручкою, так як з цього моменту, вам варто почати записувати те, що роблять діти в інтернеті. Або, щоб не стежити постійно за дитиною, можете просто переглянути на комп'ютері, в браузері історію сайтів, які відвідувала дитина.

Батьки в інтернеті
Часто саме батьки подають приклад дітям, сидять постійно в інтернеті радіють життю і посміхаються, біля екранів монітора. Таким чином, діти також виявляють бажання, бути як їхні батьки в інтернеті, і теж радіти. І з цього моменту, батьки починають думати, чи впливає інтернет на розвиток дитини. Звичайно, рано чи пізно діти все одно захочуть сидіти в інтернеті, але все ж, головний приклад подають саме батьки.

Користь інтернету для розвитку дитини
Почнемо з того, яку користь може нести в собі інтернет для дитини, адже інтернет у будь-якому випадку, впливає на розвиток дитини з позитивного боку. Хоч і деякі батьки, вважають, що інтернет повністю шкідливий для дитини. Користь в інтернеті, для дитини існує. Наприклад, розвиваючі ігри для дітей, батьки вважають, що всі ігри шкідливі для дитини, але в інтернеті є такі ігри, які допомагають розвитку дитини, наприклад щоб навчитися співати, писати, малювати, читати, розмовляти. Так само є корисні відео, які можуть підняти настрій, дати цінну інформацію і допомогти в розвитку. Також не потрібно забувати, що ми живемо в інформаційний вік, вік технологій і знань. Тому сьогодні, всі престижні роботи, вимагають від своїх працівників знання користування комп'ютером та інтернетом.


Відповідно, якщо ваша дитина з дитинства, почне користуватися комп'ютером та інтернетом, у нього буде більше шансів, влаштуватися на престижну роботу, навіть не маючи освіти. До того ж, через інтернет, можна заробляти не погані гроші, більше, навіть ніж у реальному світі. Віртуальний світ поступово охоплює всі країни і всі сім'ї. Тому немає сенсу, забороняти дітям користуватися інтернетом і вчитися.

Шкода, яку приносить інтернет для дитини
Також інтернет може впливати на розвиток дитини та з поганої сторони, тим самим приносити шкоду. Адже сьогодні щодня створюються все нові комп'ютерні ігри. Ось саме ігри, можуть негативно впливати на дитину. Є ігри, які приносять шкоду, а є ті, що приносять користь. Тому сьогодні діти часто грають саме в ті ігри, які несуть шкоду. Ігрова залежність сильно поширюється серед дітей та молоді. Діти часом цілими днями сидять за комп'ютерами, граючи в дані ігри. Так шкоду можуть приносити різноманітні погані відео, і спілкування, яке поступово перенеслося в віртуальний світ.



Як уберегти дитину від шкоди інтернету
В основному головний шкоду, яка несе інтернет для розвитку дитини, це погіршення зору. У медицині, поступово з кожним роком, збільшується число людей, що мають поганий зір. Тому, дану проблему потрібно вирішувати, саме батькам. Почніть ставити обмеження для дитини, на проводження в інтернеті. Кращий і корисний варіант для зору, це не більше 2-3 годин. За умови перервою раз в 1 годину, на 15-20 хвилин. Таким чином, шкоди для очей дитини, не проводитиметься.

Інтернет розвиває в дитині комплекси
В основному інтернет негативно впливає на розвиток дитини саме з психологічного боку. Залежність в іграх та інтернеті збільшується серед дітей і підлітків, і в основному розвиває в них різного виду комплекси. Для цього розумніше для початку прочитати статтю: дитячі комплекси, де докладніше небезпечні найпопулярніші з них і те, як їх вирішувати. А після цього займіться вирішенням проблеми. Головне те, що батьки турбуються і люблять своїх дітей, це допоможе вирішити проблему і зробити так, щоб інтернет приносить дитині тільки користь.

Концепція впровадження медіаосвіти в Україні (нова редакція)


Картинки по запросу медіаосвіта

Концепція впровадження медіаосвіти в Україні

 (нова редакція)



Стрімкий розвиток у сучасному світі інформаційно-комунікаційних технологій та системи мас-медіа нагально потребує цілеспрямованої підготовки особистості до вмілого і безпечного користування ними. Майбутнє суспільство все більше спиратиметься на інформаційно-комунікаційні технології: web-технології, хмарні обчислення і big data, смартфони та інтернет «розумних речей», штучні інтелекти та інші ґаджети. На взаємодію з різноманітними медіа (книги, преса, радіо, кіно, телебачення, інтернет) припадає все вагоміша частка в бюджеті вільного часу громадян України, чим зумовлюється значний вплив медіа на всі верстви населення, передусім на дітей і молодь. Медіа потужно й суперечливо впливають на освіту молодого покоління, часто перетворюючись на провідний чинник його соціалізації, стихійного соціального навчання, стають засобом дистанційної і джерелом неформальної освіти. До цього додаються недосконалий захист дитини від медіаконтенту, що може шкодити її здоров’ю та розвитку, відсутність механізмів ефективної саморегуляції інформаційного ринку, які не допускали б недоброякісної медіапродукції, низькоморальних ідеологем та цінностей, інших соціально шкідливих інформаційних впливів. Загострення потреби в інтенсифікації розвитку медіаосвіти зумовлено необхідністю протистояти зовнішній інформаційній агресії та руйнівній зарубіжній пропаганді.
У цих умовах медіаосвіта стає фундаментальною складовою інформаційної безпеки країни, відіграє стратегічну роль у вихованні патріотизму молоді, формуванні української ідентичності. Медіаосвіта має стати одним з головних чинників забезпечення відкритості освіти щодо сучасних швидко змінюваних знань і наближення змісту освіти до потреб повсякденного життя людини. Медіаосвіта – не тільки шлях до ефективності діяльності людини в системі трудових відносин, але спосіб залишатися самим собою, цілісною особистістю, здатною до самовираження і людяності. Не втрачають значення і традиційні завдання медіаосвіти, які полягають у запобіганні вразливості людини до медіаманіпуляцій і медіанасильства, втечі від реальності, у профілактиці поширення медіазалежностей.
У багатьох країнах медіаосвіта функціонує як система, що стала невід’ємною частиною, з одного боку, загальноосвітньої підготовки молоді, з другого – масових інформаційних процесів. Вона включена до глобалізаційних перетворень і є складовою гарантування конкурентоспроможності економіки, нерозривно пов’язана з розвитком демократії в умовах інформаційного суспільства. Перші досягнення в експериментальному впровадженні медіаосвіти в Україні підтверджують необхідність інтеграції ініціатив суб’єктів освітнього процесу і широкої громадськості в ефективну національну медіаосвітню систему.
Розроблення і прийняття нової редакції Концепції впровадження медіаосвіти в Україні (далі Концепція) – важлива складова модернізації освіти, яка сприятиме побудові в країні інформаційного суспільства, розвиткові економіки знань, становленню громадянського суспільства.
Концепція базується на вивченні стану медіакультури населення України та міжнародному досвіді організації медіаосвіти. Основні положення Концепції відповідають завданням, сформульованим у Паризькій програмі-рекомендаціях з медіаосвіти ЮНЕСКО (від 22 червня 2007 р.), резолюції Європарламенту щодо медіаграмотності у світі цифрової інформації (від 16 грудня 2008 р.), Феській декларації ЮНЕСКО з медіаінформаційної грамотності (від 17 червня 2011 р.) та Паризькій декларації ЮНЕСКО з медіаінформаційної грамотності в цифрову епоху (від 28 травня 2014 р.).
Головною метою Концепції є сприяння розбудові в Україні ефективної системи медіаосвіти, що має стати фундаментом гуманітарної безпеки держави, розвитку і консолідації громадянського суспільства, протидії зовнішній інформаційній агресії, всебічно підготувати дітей і молодь до безпечної та ефективної взаємодії із сучасною системою медіа, формувати у громадян медіаінформаційну грамотність і медіакультуру відповідно до їхніх вікових, індивідуальних та інших особливостей.
Концепція спрямована на підготовку і проведення широкомасштабного поетапного експериментального і подальшого інтенсивного масового впровадження медіаосвіти в педагогічну практику на всіх рівнях; пріоритетне започаткування шкільної та позашкільної медіаосвіти, яка стане головною інтеграційною ланкою формування цілісної системи медіаосвіти; забезпечення медіаосвіти у вищій школі, насамперед при підготовці фахівців педагогічного профілю; врахування завдань медіаосвіти в ході здійснення освітніх реформ та планування відповідних бюджетних асигнувань; ініціювання широкої громадської підтримки медіаосвітнього руху, включаючи міжнародну співпрацю в цій сфері. Обов’язки провідного координатора впровадження медіаосвіти в країні покладаються на Національну академію педагогічних наук України.
Концепція містить основні терміни, мету, завдання й пріоритети розвитку медіаосвіти в Україні, основні принципи і форми медіаосвіти, напрями, етапи та умови реалізації Концепції.